Петък, 17 юли 2026

Ново спортно игрище се изгражда в двора на ОУ „Св. Климент Охридски“ в Павликени

  16.07.2026 20:09  
Ново спортно игрище се изгражда в двора на ОУ „Св. Климент Охридски“ в Павликени

Комбинирано спортно игрище с трибуни ще бъде изградено в двора на ОУ „Св. Климент Охридски“.

Първа копка на обекта направиха кметът на община Павликени инж. Емануил Манолов, директорът на училището Рени Велкова и управителят на строителната фирма Петър Василев.

В рамките на проекта ще бъде изградена нова площадка с настилка от изкуствена трева за практикуване на най-разпространените спортни игри на открито – футбол на малки вратички и волейбол. Тя ще бъде разположена върху съществуващата тревна площ в училищния двор.

Игрището за футбол на малки вратички ще отговаря изцяло на изискванията на международните стандарти.

Новопроектираната площадка за игра ще бъде оградена с предпазна мрежа и ще бъде осигурена достъпна среда. По протежение на игрището ще бъде изградена зона с настилка от бетонови павета, която ще служи за разполагане на трибуни с общ капацитет от 72 места, което ще позволява едновременно провеждането на училищни занимания по спорт от няколко класа или за резервни състезатели и публика при провеждането на спортни турнири и състезания.

„Изграждането на ново спортно игрище е още една добра промяна за Вашето училище. След като вече изцяло е обновена сградата, след като бяха открити и модерни STEM кабинети, дойде времето да започнем изграждането на комбинирано спортно игрище с трибуни“, каза кметът инж. Манолов. Той посочи, че вече 15 години Община Павликени изпълнява проекти с финансиране от проект „Красива България“, чрез които са обновени дворовете на всички детски градини и училища в Павликени.

Общата стойност на проекта е 160 756 евро, от които 65 596 евро са от проект „Красива България“, и 91 160 евро са съфинансиране от Община Павликени.

За изпълнител на строително-монтажните дейности е избрана фирма „УНИ-47“ ООД - София с представител Любослав Станков.

Строителен надзор на обекта ще осъществява фирма „Стройинвест – ВТ 1” ООД - Велико Търново с управител инж. Димитър Йовков.

Фирма „Проект Плюс” ООД - Велико Търново с управител архитект Цветелин Радев, която е проектант и автор на проекта, ще осъществява авторския надзор по изпълнението му.

Срокът за изпълнение на проекта е три месеца.

С изпълнението на този проект бъдат създадени нови работни места, тъй като 35 % от лицата, работещи на обекта, ще бъдат наети от Дирекция „Бюро по труда” – Павликени.

По време на официалната церемония Отец Герасим отслужи водосвет за здраве и благословение на работата по обекта.


Коментар на кмета Николай Рашков след решението на ВАС
Горна Оряховица
Коментар на кмета Николай Рашков след решението на ВАС

16.07.2026 19:57

Община Велико Търново иска от държавата стария жп пансион за Национална галерия на българския килим
Велико Търново
Община Велико Търново иска от държавата стария жп пансион за Национална галерия на българския килим

16.07.2026 19:48

Охранителна камера вече следи площад \
Велико Търново
Охранителна камера вече следи площад "Журналист"

16.07.2026 19:46

Онлайн камера вече предава на живо от центъра на Лясковец в \
Лясковец
Онлайн камера вече предава на живо от центъра на Лясковец в "ТРИТЕ ГРАДА" (ЛИНК)

16.07.2026 19:44

Горна Оряховица отива на предсрочни избори, ВАС се произнесе по казуса с Николай Рашков (РЕШЕНИЕ)
Горна Оряховица
Горна Оряховица отива на предсрочни избори, ВАС се произнесе по казуса с Николай Рашков (РЕШЕНИЕ)

16.07.2026 17:50

Културата на 10 държави оживява във Велико Търново
Велико Търново
Културата на 10 държави оживява във Велико Търново

16.07.2026 17:05