С голям концерт и изложба деца и преподаватели от Центърът за подкрепа за личностно развитие в Горна Оряховица отпразнуваха 20 години от създаването на институцията.
Началото е поставено през 2006, когато се заражда идеята за създаване на Общински детски комплекс в Горна Оряховица. По предложение на тогавашния кмет на Общината – Никола Колев, Общинският съвет взема решение за откриването му. Първият директор е Красимир Дочев. Под негово ръководство се поставят основите на първите извънкласни и извънучилищни дейности: клуб „Краезнание“, клуб „Авио и ракетомоделизъм“, Школа по музикални дейности. По-късно дейността се разширява с Литературен клуб, клубове по информационни технологии и английски език, клуб „Графично ателие“ и клуб по екология. От 2016 до 2020 година на децата и учениците се предоставя и психологическа подкрепа. От 2012 година директор на Центъра е Димитър Михнев.
През годините Общинският детски комплекс разширява своята дейност и утвърждава мястото си като средище за извънучилищни и извънкласни дейности. След промените в Закона за предучилищно и училищно образование през 2016 година институцията приема името – Център за подкрепа за личностно развитие. Към днешна дата в него с предлагат
занимания в различни дейности, сред които: състави по камерна музика, духов оркестър“, автентичен фолклор, клуб по изобразително изкуство „Арт“, клуб по Екология „Земята и ние“,
клубове по приложна електроника и роботика с ръководител и логопедична подкрепа. Всяка година над 300 ученици прекрачват прага на Центъра. Някои идват за пръв път, други продължават да развиват своите интереси и умения под ръководството на своите преподаватели. А резултатът от тяхната работа са многобройните награди от различни конкурси и форуми.
Празничният концерт по повод 20-та годишнина на Центъра уважиха заместник-кметът Петя Иванова, председателят на Общинския съвет Огнян Стоянов, секретарят на Общината Габриела Шилкова, общински съветници, директори на институции, преподаватели и много гости. На празника присъстваха и председателят на Съюза на българските музикални и танцови дейци Станислав Почекански, Христофор Раданов, дългогодишен главен диригент на Оркестъра за народна музика на Българското национално радио, проф. д-р на науките Марияна Булева от ВТУ и др.
Всички гости бяха приветствани от директора на Центъра Димитър Михнев. Той удостои с почетен плакет Никола Колев, който към датата на създаване на Центъра е бил кмета на Общината, както и настоящият кмет Николай Рашков. С почетен плакет бе удостоен и първият директор на институцията – Красимир Дочев.
От името на общинското ръководство заместник-кметът Петя Иванова поздрави всички присъстващи на празника и връчи специална статуетка на директора Димитър Михнев по повод годишнината.
Преди 20 години е поставено началото на една мисия – да се създаде пространство извън класната стая, където всяко дете да открие своята искра, да развие заложбите си и да намери приятели по сърце и интереси. През годините тук хиляди горнооряховски деца пееха, танцуваха, рисуваха, откриваха науката и преоткриваха себе си. Зад всеки успех, спечелена награда и аплодисменти на сцената, стои неуморният труд на учителите и ръководителите на Центъра, както и енергията, усмивките и мечтите на децата, обърна се към рождениците заместник-кметът Петя Иванова и пожела още много поводи за гордост на екипа.
След официалната част, започна и празничният концерт, в който взеха участие Духовият оркестър с диригент Димитър Михнев, народният хор с вокален педагог Гергана Пашова, индивидуални изпълнители и др. Представен беше и филм за инициативите и успехите на клуб „Земята и ние“, а пред Зала 1, гостите имаха възможността да разгледат изложба с рисунки и експонати на ученици от клубовете „Арт“, „Приложна електроника“ и „Роботика“.
И разбира се финалът на 20-я рожден ден на Центъра за подкрепа за личностно развитие беше голяма празнична торта.

