Съставите, участници в 19-я Международен фолклорен фестивал „Раховче” гостуваха в Община Горна Оряховица. Представителите на Румъния, Словакия, Турция и България бяха посрещнати в Зала №1 от заместник-кмета Петя Иванова. На срещата присъстваха и представители на отдел „Образование, култура, младежки дейности и спорт“.
Днес нашият град отваря вратите си за красотата, ритъма и духа на три забележителни култури. Фолклорът е мостът, който свързва миналото, настоящето и бъдещето на нашите народи. Музиката и танцът нямат граници и не се нуждаят от превод. Вече 19 години „Раховче“ утвърждава приятелството и взаимното уважение между народите ни, приветства гостите Петя Иванова и им пожела аплодисментите на горнооряховската публика да останат завинаги в сърцата им.
След приветствието, домакини и гости пристъпиха към традиционната размяна на подаръци.
По традиция заместник-кметът Петя Иванова получи от председателя на НЧ „Братя Грънчарови - 2002” Иван Иванов купата, символ на фолклорните фестивали „Раховче“, организирани от читалището.
Благодаря на нашите приятели от Румъния, Словакия и Турция, че са наши гости. Благодаря и на Община Горна Оряховица, която винаги се е отнасяла с уважение и подкрепа към фестивалите „Раховче“, затова и получава първата награда, каза Иван Иванов при връчване на купата. Респект и уважение към вашия труд и затова, че ни давате възможност да се наслаждаваме на прекрасния фолклор и танцовото изкуство, каза заместник-кметът Петя Иванова.
В края на срещата по традиция домакини и гости запечатаха визитата в Община Горна Оряховица с обща снимка за спомен.

