Почистено е коритото на р. Янтра във Велико Търново – в големия участък от бента на улица „Крайбрежна“ до кв. „Света гора“ и подножието на ул. „Григорий Цамблак“. Изчистен е и популярният плаж в подножието на Хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“.
С помощта на специализирана техника, осигурена от фирма „Надежда“, са премахнати са дървени трупи и наноси, които бяха довлачени от високите води на реката при последното голямо наводнение на 22 май тази година. Тогава реката достигна критичните 8 метра вследствие на обилните валежи и голямата вълна, придошла от горното течение на реката от Габрово, както и от река Дряновска, която се влива в Янтра в района на град Дебелец.
Проводимостта на реката е подобрена, продължава и почистването от натрупана дървесна маса в други района на града. Дейността е възложена от Община Велико Търново.

