Повече от 2 часа продължи годишният концерт на съставите при НЧ „Братя Грънчарови - 2002“ в Горна Оряховица. На сцената излязоха над 160 изпълнители от Детска фолклорна студия „Раховче“, Клуб „Фолклорна броеница“, Фолклорна компания „Сидер войвода“ и Вокално студио „Кантисимо“. Колоритът на техните танци и песни се допълваше и от над 240-те красиви сценични костюма, с които се представиха артистите.
Концертът беше още по-специален, защото се проведе в Деня на българския фолклор. Той дава нашата идентичност – да сме българи, да сме горди и да я има България, каза в началото председателят на читалището Иван Иванов, който тази година отбелязва 50 години творческа дейност.
Изпълненията на младите таланти бяха аплодирани от родители, приятели и почитатели на танцовото изкуство и песента. Годишният концерт уважи и Йоланда Иванова, старши експерт „Образование и култура“ при Община Горна Оряховица.
В края на концерта бе засвидетелствано специално внимание към абитуриентите от съставите към читалището, както и към две от танцьорките, избрали да отпразнуват рождения си ден на сцената.
Изпълненията на артистите бяха аплодирани и от гостуващите състави от Румъния, Словакия и Турция, които от тази вечер до края на седмицата ще се представят на сцената на НЧ „Братя Грънчарови-2002“ в рамките на 19-я Международен фолклорен фестивал „Раховче“. Танцовият форум ще започне с дефиле на участниците от 18.00 ч. на площад „Георги Измирлиев“, а официалното откриване е от 20.00 ч. в Летния театър.

