Неделя, 21 юни 2026

Обучение „Работа с родители в мултикултурна среда: активизиране на родителите“

  22.04.2026 13:59  
Обучение „Работа с родители в мултикултурна среда: активизиране на родителите“

На 21.04.2026 г. в Младежки център – Свищов се проведе вдъхновяващо и изключително полезно обучение на тема „Работа с родители в мултикултурна среда: активизиране на родителите“, водено от гост-лектор Валери Ангелов, представител на Центъра за междуетнически диалог и толерантност АМАЛИПЕ. Центърът е най-голямата ромска организация, която работи за по-доброто образование, общностното развитие и равноправното интегриране на ромите в българското общество.

Обучението е организирано от Община Свищов и отдел „Образование и младежки политики”.

Събитието събра на едно място директори, учители, психолози, социални работници, педагогически съветници и образователни медиатори от училищата в община Свищов, които с голям интерес и ангажираност се включиха в обучителния процес. Участниците имаха възможност не само да обогатят своите знания, но и да обменят опит, добри практики и идеи, свързани с ежедневната им работа с деца и родители в разнообразна културна среда.

В рамките на обучението бяха разгледани важни и актуални теми като разбирането на мултикултурната среда и нейните специфики, начините за активно включване на родителите в образователния процес, ефективната комуникация в трудни ситуации, както и ключовата роля на образователния медиатор като мост между училището, семейството и общността. Чрез практически примери, дискусии и интерактивни методи, участниците успяха да задълбочат разбирането си и да придобият нови умения, които ще приложат в своята професионална практика.

Специални гости на събитието бяха д-р Анелия Димитрова – заместник-кмет на Община Свищов и Румяна Кузева – началник на отдел „Образование и младежки политики“. Д-р Димитрова приветства участниците, подчерта значимостта на темата и даде официален старт на обучението.

Обучението премина в динамична, позитивна и подкрепяща атмосфера, изпълнена с активни дискусии, отборни дейности, споделяне на опит и вдъхновение. Всички участници оцениха високо полезността на темите и практическата насоченост на обучението, което ги мотивира да прилагат наученото в своята работа.

Благодарим на всички участници за техния ентусиазъм, ангажираност и активно участие! Благодарим и на лектора Валери Ангелов за професионализма и вдъхновяващото представяне! Заедно продължаваме да изграждаме по-подкрепяща, приобщаваща и устойчива среда за работа с деца, родители и общности.


НЧ \
Горна Оряховица
НЧ "Братя Грънчарови - 2002" посреща участниците в XIV издание на Националния фестивал на фолклорните танцови клубове и групи „Фолклорна броеница“

20.06.2026 16:52

В Лясковец канят на кино под звездите
Лясковец
В Лясковец канят на кино под звездите

20.06.2026 16:49

За поредна година СУ „Николай Катранов“ посрещна гости от Америка
Свищов
За поредна година СУ „Николай Катранов“ посрещна гости от Америка

20.06.2026 16:43

Стартира ремонт в Центровете за пълнолетни лица с деменция, в село Овча могила, финансиран от Фонд \
Свищов
Стартира ремонт в Центровете за пълнолетни лица с деменция, в село Овча могила, финансиран от Фонд "Социална закрила"

20.06.2026 16:37

По-висок е рискът от пожари през това лято, предупреждават огнеборци
Велико Търново
По-висок е рискът от пожари през това лято, предупреждават огнеборци

20.06.2026 16:29

Венцислава Великова представи творчеството си на лясковчани
Лясковец
Венцислава Великова представи творчеството си на лясковчани

20.06.2026 08:55