Menu

Локо (ГО) и Добруджа не се победиха

Локомотив ГО и Добруджа не се победиха в изтегления с ден по-рано мач от 21-я кръг на Втора лига. Гостите от Добрич бяха по-активни в началото на срещата. Още в деветата минута след центриране от ляво Божидар Чуканов стреля от непосредствена близост, вратаря спаси, топката попадна в Цветан Илиев, той също стреля, но Християн Христов се намеси стабилно и изби топката в корнер. Десет минути по-късно топката попадна отново на волето на Чуканов, но топката мина встрани от вратата.

Loko2

Домакините от Горна Оряховица отвърнаха в 23-тата минута с опасна ситуация, при която Димо Атанасов центрира, Иван Пенев скочи за игра с глава, топката падна коварно, вратаря на Добруджа изби. Десет минути по-късно, при ето тази ситуация и центриране от дясно капитанът на гостите Цветелин Радев игра с ръка в наказателното поле и рефера Иван Иванов отсъди дузпа за Локомотив. Владислав Мирчев се нагърби с изпълнението и не сбърка за 1:0.

При този резултат завършиха и първите 45 минути. В началото на втората част гостите дадоха заявка,ч е ще търсят изравнително попадение. В 49-тата минута Димитър Алексиев направи нещо красиво, стреляйки от въздуха, но не уцели вратата. Пет минути по-късно Чуканов отново отправи бомбен удар от далечна дистанция, но топката мина встрани от вратата. Така се стигна до 58-та минута. След грешка в отбраната на Локомотив Ерик Почански открадна топката центрира към Алексиев и този път той не сбърка с удара си от въздуха и изравни резултата. Добруджа продължи с натиска си, но нямаше кой да отбележи в завършващата.

В края на срещата Локомотив ГО записа два пропуска – в 82-та Мирчев и Стефанов се разминаха с центрирана от ляво топка, а в 4 минути преди края на редовното време, отново Мирчев с глава не успя да намери очертанията на вратата. Локомотив ГО – Добруджа 1:1.